пʼятниця, 30 вересня 2016 р.

Щирі вітання з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек

Бібліотеки - це невід`ємна частина освітнього простору шкіл, університетів та наукових установ. Вони зберігають силу-силенну знань, відкривають можливість людям з різних соціальних прошарків та вікових груп освоювати новітні інформаційні технології, ознайомлюватись із сучасними надбаннями людства, здійснювати подорожі в історичне минуле та зазирати в далеке майбутнє.

четвер, 29 вересня 2016 р.

Середня температура на Землі постійно буде підвищуватися

Вчені зі Стенфордського університету провели ряд важливих досліджень, які показали незмінне підвищення середньої температури повітря на Землі. Фахівці відзначають, що загалом збільшення складе близько 7 °САвтором дослідження виступає Керолін Снайдер, яка і розповіла громадськості про підготовку підвищення температури. До такого висновку прийшла група вчених після того, як ними були вивчені більше 60 різних зразків з дна океану. Фахівці пояснюють, що деякі відкладення і черепашки стали свого роду записуючими пристроями, які утворювалися і зберігали інформацію про кліматичні зміни на протязі майже двох мільйонів років.
Снайдер повідомила, що близько 1,2 мільйона років тому похолодання зупинилося і потім почалася епоха потепління. До цього призвели відкладення вуглекислого газу в атмосфері, а під час технічного прогресу його концентрація помітно зросла.
Зараз вчені говорять про підвищення в середньому на 4-7 °C, але це відбудеться не за одну тисячу років. Вони також намагаються встановити наслідки, до яких приведуть подібні кліматичні зміни на планеті.

середа, 28 вересня 2016 р.

Щодо проведення заходів y зв’язку з 75-ми роковинами трагедії Бабиного Яру

29 вересня цього року в Україні відзначають 75-ті роковини трагедії Бабиного Яру. Ця місцевість у Києві є одним з символів нацистської політики геноциду, таким, наприклад, як концтабір Освенцим





Лист МОН № 1/9-455 від 02.09.2016 року





Вченим вдалося заморозити промінь світла

Зовсім нещодавно повідомлялося, що японські та російські фізики спільно працюють над уповільненням світла. Їхні австралійські колеги просунулися ще далі.
Їм вдалося створити своєрідну "пастку" для світла, для цього фізики направили пучок інфрачервоного лазера на хмару атомів наднизьких температур.
"Очевидно, нам вдалося зловити світло в пастку. Атоми поглинають частину світла, проте значна частка фотонів виявляється "замороженою" всередині хмари. Управління рухом світла важливе для створення квантових комп'ютерів. Оптичні квантові обчислення - поки справа далекого майбутнього, проте наш успішний експеримент по зупинці світла дозволив сильно просунутися уперед ", - повідомив автор дослідження Джесс Еверетт.



пʼятниця, 23 вересня 2016 р.

Тестові завдання для ДПА відповідатимуть рівню стандарту

21 вересня 2016 року відбулася прес-конференція щодо особливостей проведення зовнішнього незалежного оцінювання та державної підсумкової атестації у 2017 році. Директор Українського центру оцінювання якості освіти розповів про новації, які необхідно знати майбутнім випускникам, готуючись до тестування в наступному році.

четвер, 22 вересня 2016 р.

МОН: Порядок проведення ДПА цього навчального року не зміниться

Порядок державної підсумкової атестації у загальних середніх навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році не зміниться. Про це повідомив директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Юрій Кононенко під час прес-конференції 21 вересня. «Державна підсумкова атестація відбудеться відповідно до Положення про ДПА, що затверджено наказом Міністерства у 2014 році. На цей час ніяких змін не передбачається», - розповів Юрій Кононенко.
Читати далі...

субота, 17 вересня 2016 р.

Лілія Гриневич під час зустрічі з учнями-членами МАН у CERN підтримала ідею відкрити Музей науки у Києві 16-09-16, 14:46

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич поспілкувалась з українськими вченими, які нині працюють у CERN, та школярами-переможцями всеукраїнського конкурсу-захисту учнів-членів Малої академії наук, учасниками наукової школи з фізики, що з 12 по 17 вересня проходить на базі Європейської організації ядерних досліджень. Зустріч відбулася 15 вересня під час робочого візиту Лілії Гриневич в CERN.

пʼятниця, 16 вересня 2016 р.

Що таке концепція Нової української школи?



Що таке концепція Нової української школи? Для чого вона потрібна? Які основні компоненти увійдуть до «формули Нової української школи»? Де можна ознайомитися з проектом концепції та як взяти участь в обговоренні?
Концепція Нової української школи простою мовою пояснює ідеологію змін, що закладені в проекті базового закону «Про освіту», який знаходиться у Верховній Раді України та очікує на повторне перше слухання. Мета цього документу – зацікавити ідеєю реформування освіти та долучити до широкого суспільного діалогу батьків, вчителів, організації, місцеві органи влади.

четвер, 15 вересня 2016 р.

16 сентября - полутеневое лунное затмение.


Однако разглядеть явление будет не так-то просто. Вскоре жители постсоветского пространства смогут стать свидетелями полутеневого затмения Луны. Об особенностях явления рассказал представляющий астрономическую обсерваторию Уральского федерального университета Владилен Санакоев. Максимум затмения придется на 21:56 мск. Предыдущие полутеневые затмения, напомним, можно было видеть 18 августа и 23 марта этого года.
Полутеневым лунным затмением называют явление, при котором спутник нашей планеты проходит область полутени (в этом пространстве Земля заслоняет Солнце лишь частично) и при этом не входит в тень. В этот период можно наблюдать уменьшение яркости Луны, но разглядеть феномен без специальных устройств довольно сложно. Исключением является момент, когда Луна будет проходить рядом с конусом полной тени: тогда можно увидеть незначительное потемнение с одного края лунного диска.
Больше всего полутеневые затмения интересуют профессиональных астрономов. Кроме них своего рода "знаки" пытаются различить всевозможные астрологи. Однако ученые скептично относятся к предсказаниям такого рода.
Затмением называют ситуацию, при которой три небесных тела оказываются на одной прямой. При этом одно из небесных тел закрывает собой другое, заслоняя собой от света.
В отличие от полутеневого, полное лунное затмение представляет собой поистине завораживающее зрелище. В этом случае спутник нашей планеты "окрашивается" в темно-красные тона. Это наблюдается из-за солнечных лучей, проходящих по касательной к поверхности нашей планеты, рассеивающихся в атмосфере Земли и частично достигающих Луны.


вівторок, 6 вересня 2016 р.

У ПРИРОДЫ НЕТ ПЛОХОЙ ПОГОДЫ


В столице побит температурный рекорд 125-летней давности
Инф. «ФАКТОВ»
06.09.2016
  
5 сентября стало для Киева самым теплым днем для этой даты за всю историю метеорологических наблюдений.
«5 сентября в Киеве среднесуточная температура на 0,3 градуса превысила предыдущий рекорд далекого 1891 года и составила 22,9 градуса, что на 6,1 градуса превышает климатическую норму», — говорится в сообщении Центральной геофизической обсерватории.
По данным метеорологов, рекордной стала и ночная температура воздуха в столице. В ночь на 6 сентября столбики киевских термометров не опустились ниже отметки 16,9 градуса, что на 0,3 градуса выше предыдущего рекордного значения 1907 года.